Jdi na obsah Jdi na menu
 


Citron je nepostradatelným pomocníkem při vaření a v domácnosti si poradí při úklidu coby náhrada za mnohdy drahé čistící prostředky. Možná ale netušíte, jak užitečný může být, když pokožka a tělo volají o pomoc. Tady je několik užitečných tipů :

Máte za sebou perný den a hlava vám od starostí třeští? Nakrájejte citron na plátky, rozložte ho na šátek a ten přiložte na bolestivé místo.

1. Když přidáte pár kapek citronu do poslední vody, kterou chcete při umývání vlasů smít šampon, vaše kadeře získají hedvábný lesklý vzhled.

2. Přehnaly jste to s cvičením ve fitcentru? Šťáva z citronu nakapaná do bylinkového čaje může přinést úlevu od menší revmatické bolesti.

3.Mastné pleti svědčí, když ji občas potřete kouskem citronu, rozšířené póry se stahují, podrážděná pokožka se uklidní.

4.Pozorujete na sobě známky celulitidy? Zkuste jako podpůrný prostředek citrónový olej, který zpevňuje podkožní tkanivo a příjemně osvěží, když se přidá do koupele.

5.Drsnou pokožku na rukách zvláční směs připravená z glycerinu a šťávy z jednoho citronu v poměru 1:1. Natřete si i ruce a nechte ji působit nejlépe přes noc, když ulehnete do postele v tenkých rukavicích.

6.Pro bohatší hřívu a jako tužidlo, které jako tužidlo dodává kadeřím pěkný lesk, můžete vyzkoušet následující trik:
Ve 100ml teplé vody rozmícháme 3 kapky rostlinného oleje a šťávu z 1 citronu a pak vetřete do vlasů.